sierpnia 27, 2017

Sorbet jagodowy

Sorbety to najprostsze lody! Ich zrobienie zajmuje znacznie mniej czasu, niż wędrówka do sklepu czy lodziarni ;) Co jest potrzebne do ich przygotowania?
.
.
.
OWOCE! Czasem można dodać mleko czy jogurt lub jakieś słodziwo, jeśli akurat pod ręką nie ma banana. Powiecie, że czas oczekiwania jest długi, bo zanim zamarzną, to przejdzie ochota. Na to też jest sposób! Warto mieć w zamrażarce zapas mrożonych owoców, wtedy sorbet powstanie w 2 minuty! Ja zawsze mrożę owoce, które zaczynają więdnąć i wiem, że ich nie zjemy. Myję, obieram, kroję w kawałki i wrzucam w woreczki. Taką mieszankę wystarczy zmiksować i podać ;) Jeśli chcecie lody na patyku, to faktycznie, po przełożeniu w foremki, muszą swoje odleżeć w zamrażalce, ale warto poczekać, bo to 100% owoców w lodzie, a takich w sklepie nie uświadczymy. 
Sorbet jagodowy

 Sorbet jagodowy

  • 2 szkl jagód (świeżych lub mrożonych)
  • 1 banan (ja daję go zamiast cukru/miodu; może być świeży lub mrożony; im ciemniejszą ma skórkę, tym jest słodszy)
Jagody (świeże myję i osuszam) przekładam do kielicha blendera, dodaję pokrojonego banana i miksuję do uzyskania gładkiej masy. Jeśli sorbet przygotowuję z mrożonych owoców, miksuję pulsacyjnie. Można go podawać od razu. Ten ze świeżych owoców, przekładam do foremek (mogą to być kubeczki plastikowe z powbijanymi słomkami, czy pudełko) i wstawiam do zamrażarki. Są gotowe po około 2-3 godzinach. 
Sorbet jagodowy

1 komentarz :

Copyright © 2016 strasznie smaczne , Blogger