lipca 26, 2017

O mnie


Cześć! Jestem Kasia. Na co dzień pracuję w szkole, uczę młodzież i dorosłych. A po godzinach... Lubię gotować i piec, gdy nikt nie patrzy. Lubię próbować czegoś nowego i mieszać smaki. Dzięki temu wiem, że cebula i cynamon to nie najlepsze połączenie ;) W gotowaniu nie trzymam się proporcji, robię większość na oko. Nie lubię przepisów, w których zostaje łyżka śmietany, czy cztery kostki czekolady - daję wszystko. To sprawia, że ta sama potrawa za każdym razem smakuje inaczej. Wobec ciast jestem krytyczna. I często sobie mówię: "To był ostatni raz!", ale gdy znajdę kolejny ciekawy przepis opatrzony pięknym zdjęciem nie mogę się powstrzymać i wyciągam blachę....

Lubię, gdy w kuchni pomaga mi mąż...Tomek kroi, sieka, wyciąga gorące naczynia z piekarnika ;) i rewelacyjnie zagniata ciasta. Jest pierwszym testerem i recenzentem potraw. Drugim jest nasz synek - Niko (rocznik 2015). 

Uwielbiam gotować i staram się tym zarazić Nikodema. Zachęcam go do pomocy w kuchni i przede wszystkim umożliwiam mu to i pozwalam na robienie bałaganu. Ponieważ meble mamy trochę wyższe niż standardowe, Tomek zbudował Nikusiowi learning tower, czyli stołek/podest/schodki z barierką, dzięki któremu Niko sięga do blatów i jest przy tym bezpieczny, a ja nie muszę go trzymać i ciągle uważać, by nie spadł. Niemal codziennie coś razem pichcimy, a przynajmniej Niko musi pozaglądać w garnki ;)  
Gotuję różnie: szybko, prosto, zdrowo, tradycyjnie i wymyślnie. Rozgość się i smakuj. Enjoy!


2 komentarze :

  1. Bardzo fajny blog i mnóstwo smacznych i ciekawych przepisów. polecam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, bardzo mi miło :) Pozdrawiam

      Usuń

Copyright © 2016 strasznie smaczne , Blogger