lutego 11, 2017

Domowa czekolada (tylko 3 składniki)

Jeśli wydaje wam się, że przygotowanie czekolady w domu jest skomplikowane, wymaga tysiąca składników, mnóstwa czasu i na pewno się nie uda, koniecznie przeczytajcie ten przepis. Będziecie potrzebowali tylko 3 składników i ulubionych dodatków. Żadnych "E", zero spulchniaczy czy konserwantów, bez cukru, mleka...Mało tego, ubrudzicie tylko jedną miskę, szklankę i łyżkę. Nie będzie potrzebować też specjalnych form - wystarczy płaskie naczynie, czy silikonowe foremki. Zaskoczeni? Koniecznie zróbcie domową czekoladę, a nie sięgniecie już po sklepową. 
 czekolada

 Domowa czekolada (tylko 3 składniki)

  • 1/2 szkl oleju kokosowego
  • 1/4 szkl kakao lub karobu
  • 1/3 szkl płynnego miodu lub do smaku
  • dodatki: suszone owoce, wiśnie z kompotu, ziarna ekspandowane, orzechy
Do miski przekładam olej. Jeśli nie jest płynny, to wstawiam miskę w większą wypełnioną gorącą wodą i w ten sposób rozpuszczam olej kokosowy. Następnie dodaję kakao i miód. Tak naprawdę ilość zależy od naszych preferencji smakowych. Jeśli lubicie gorzką czekoladę, można dać więcej kakao. Mieszam, żeby składniki się połączyły. Gotową masę przelewam do foremek (u mnie silikonowe mini foremki do babeczek, ale może być też płaskie naczynie) ustawionych na tacy lub blaszce. Dodaję bakalie i wstawiam do lodówki najlepiej na całą noc lub do zamrażarki na minimum 2 godziny. Później pozostaje już tylko łasuchowanie :)
domowa czekolada

domowa czekolada
 
Do przygotowania domowej czekolady zainspirowała mnie Lady Och Mistrzyni, kiedy to przekopywałam blogosferę w poszukiwaniu alternatywy dla kupnych słodyczy dla dziecka. Taka domowa czekolada na pewno ucieszy dzieciaki na niejednym kinder balu, będzie też o niego zdrowsza.

1 komentarz :

  1. My co prawda czasem jeszcze sięgniemy po sklepową czekoladę ale zawsze jest to taka tabliczka co ma tylko podstawowe składniki jakie czekolada mieć powinna ;) Domowej już dawno nie robiłyśmy ale swego czasu byłyśmy od niej uzależnione xD

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 strasznie smaczne , Blogger